Zwycięstwo Kuczery we Wrocławiu

Sporty walki

Piotr Kuczera (90 kg, Polonia Rybnik) zajął pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Europy juniorów w judo we Wrocławiu. Na trzecich pozycjach w tej wadze uplasowali się Jakub Ozimek (AZS AWF Warszawa) i Rafał Kozłowski (Gwardia Wrocław).

W finale Kuczera wygrał przez waza-ari z Niemcem Eduardem Trippelem. Wcześniej podopieczny trenerów Artura Kejzy (w klubie) i Jerzego Jatowtta (w kadrze) pokonał przed czasem trzech innych rywali.

W poprzednim sezonie Kuczera był piąty w juniorskich mistrzostwach Europy i świata, a już za kilka miesięcy powalczy o podium obydwu imprez.

W pojedynkach o brąz w kategorii do 90 kg Ozimek pokonał Niemca Sandro Makatsarię, a Kozłowski okazał się lepszy od Francuza Lorenzo Perricone.

W niedzielę, na najniższym stopniu podium, poza Ozimkiem i Kozłowskim, stanęli również: Beata Pacut (+78 kg, Czarni Bytom) i Jan Jackiewicz (+100 kg, AON Warszawa). W decydujących pojedynkach zwyciężyli Annę Załęczną (Judo Toruń) i Białorusina Artsjoma Radczankę.

Łącznie biało-czerwoni we wrocławskim turnieju wywalczyli jeden złoty medal i pięć brązowych. W sobotę na trzeciej pozycji sklasyfikowany został 20-letni rówieśnik Kuczery Patryk Wawrzyczek (66 kg, AZS AWF Katowice).

Na piątej pozycji w niedzielę uplasowała się Urszula Hofman (70 kg, Juvenia Wrocław).

Dwudniowe zawody w hali Orbita były sprawdzianem przed jesiennymi mistrzostwami Europy juniorów w austriackim Oberwarcie i mistrzostwami świata w tej kategorii wiekowej w Abu Zabi.