Inne

Kwiatkowski wycofał się z Tour de France!

Karolina Owczarz: Znamy już przyczyny wycofania się Michała Kwiatkowskiego z Tour de France?


Alessandro Tegner: Rano czuł się dobrze, przecież nawet próbował atakować razem z  Rigoberto Uranem. Później, zupełnie niespodziewanie zabrakło mu energii. Po prostu był w tej grupie kolarzy, którym zabrakło tego dnia szczęścia. Przecież w środę wycofał się też m.in. Tejay van Garderen, który w klasyfikacji generalnej był trzeci. On naprawdę walczył do samego końca. To się po prostu zdarza. Kolarstwo to naprawdę trudny sport, szczególnie na trasach z tak wielkimi podjazdami. Wycofał się 40 km przed metą, czyli pozostała trasa w większości była pochyła. Gdyby ten teren był bardziej płaski, prawdopodobnie Michał by wytrwał.


Mogły zadecydować jakieś czynniki zewnętrzne?


Nie, przecież to profesjonaliści. Tour de France to największy wyścig świata i każdy tu chce się zaprezentować jak najlepiej. Jeśli jednak ktoś decyduje się na wycofanie, musi być naprawdę bardzo zmęczony. Nikt nie poddaje się w takim wyścigu. Przypomnę raz jeszcze o tym doskonałym początku, kiedy próbował nawet uciekać. Ta decyzja to naprawdę nic dziwnego.


Inna zaskakująca wiadomość dotarła do kibiców dzień wcześniej. Michał Kwiatkowski nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z grupą Etixx-Quick Step. Dlaczego?


Ja oczywiście w pełni nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. To jest jednak profesjonalny sport, w którym zmiany są cały czas obecne.


Mówiło się o jakichś nieporozumieniach. Jak wygląda atmosfera w grupie? Michał Kwiatkowski to pozytywny członek zespołu?


Oczywiście! To jeden z najlepszych zawodników, jakich kiedykolwiek mieliśmy w grupie. Mamy zawsze świetną atmosferę w drużynie, którą teraz udało się fenomenalnie skompletować. Choć kolarstwo to z pozoru sport indywidualny, to najważniejsza jest współpraca całej drużyny i my zawsze o tym pamiętamy. Także w tym przypadku nie ma mowy o żadnych personalnych zatargach. Teraz najważniejsze jest dla nas, aby Michał jak najszybciej wyzdrowiał. Obecnie organizujemy jego lot do Polski, gdzie wystartuje w Tour de Pologne.