Łęczna lepsza w meczu Górników

Kamil Poźniak otworzył wynik meczu.

W spotkaniu kończącym drugą kolejkę spotkań piłkarskiej ekstraklasy Górnik Łęczna wygrał 2:1 z Górnikiem Zabrze. Już w pierwszej połowie spotkania arbiter pokazał dwie czerwone kartki.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Kamil Poźniak mógł otworzyć wynik spotkania już w 9. minucie, ale w sytuacji sam na sam z Sebastianem Przyrowskim posłął piłę obok słupka. W 16. minucie Poźniak był już bardziej skuteczny: zatańczył z obrońcami i płaskim strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce rywali. W 29 minucie do siatki gości trafił Grzegorz Piesio, ale arbiter nie uznał bramki z powodu minimalnego spalonego.

W 38. minucie na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Za uderzenie głową Rafała Kosznika z boiska wyleciał Łukasz Mierzejewski. Po chwili, za niepotrzebne przepychanki, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył również poszkodowany w tej sytuacji Kosznik.

Pięć minut po przerwie akcję na miarę wyrównania przeprowadzili goście. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mariusz Magiera, Mateusz Słodowy przedłużył podanie do stojącego przed bramką rywali Romana Gergela, a Słowak bez większych problemów strzałem z pięciu metrów zdobył bramkę. Wydawało się, że ta bramka zdeprymowała piłkarzy z Łęcznej. Na kwadrans przed końcem meczu sędzia nie uznał zdobytego ze spalonego gola Romana Gergela.

Gospodarze obudzili się z letargu we właściwym momencie: w 81. minucie rezerwowy Bartosz Śpiączka wykorzystał dośrodkowanie Pawła Sasina. Był to decydujący moment meczu, w kolejnych minutach goście nie byli już w stanie odrobić strat.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)

Górnik Łęczna:
Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomislav Bozic, Leandro - Grzegorz Piesio (87. Grzegorz Bonin), Veljko Nikitovic, Kamil Poźniak, Tomasz Nowak (46. Paweł Sasin), Fiodor Cernych - Jakub Świerczok (53. Bartosz Śpiączka).
Górnik Zabrze:
Sebastian Przyrowski - Mateusz Słodowy (79. Kamil Cupriak), Adam Danch, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera - Łukasz Madej (87. Bartosz Iwan), Radosław Sobolewski, Erik Grendel, Rafał Kosznik - Robert Jeż (67. Rafał Kurzawa), Roman Gergel.

Bramki:1:0 Kamil Poźniak (16),  1:1 Roman Gergel (51), 2:1 Bartosz Śpiączka (82).

Żółta kartka - Górnik Łęczna: Leandro, Bartosz Śpiączka. Górnik Zabrze: Erik Grendel, Adam Danch, Rafał Kosznik. Czerwona kartka za drugą żółtą - Górnik Zabrze: Rafał Kosznik (38). Czerwona kartka - Górnik Łęczna: Łukasz Mierzejewski (38-za uderzenie rywala).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 3 824.