Grecki szkoleniowiec pracował w klubie po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii w 2009 roku. W inauguracyjnym sezonie doprowadził Polonię do pierwszego od 19 lat finału Pucharu Anglii. W drugim sezonie zdobył z Polonią Mistrzostwo Anglii - pierwszy tytuł dla Polonii od 26 lat.

 

Jego pierwszy pobyt w Londynie był początkiem odrodzenia drużyny, która po kilku latach powróciła na szczyt ligi. Teraz Vangelis wraca do nas - jego zadaniem będzie budowa drużyny na lata. Oczywiście chcielibyśmy od razy wygrywać, ale głównym wyzwaniem będzie stworzenie podstaw profesjonalnej drużyny siatkarskiej w Londynie. Mam pełne zaufanie do trenera i liczę, że dzięki niemu klub pójdzie mocno do przodu - powiedział prezes Polonii Londyn Bartek Łuszcz.

Trener Koutouleas pierwszy kontrakt zawodniczy podpisał w wieku siedemnastu lat. Przez dziewiętnaście lat grał w najwyższej lidze siatkarskiej w Grecji, większość czasu broniąc barw Panathinaikosu, z którym dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Grecji. Zagrał też w ponad stu meczach greckiej reprezentacji. Po zakończeniu kariery zawodniczej przez sześć lat prowadził drużyny ligowe, a z PAOK Salonica grał w Pucharze CEV. W 2009 Vangelis rozpoczął swoją przygodę z angielską siatkówką, to wtedy po raz pierwszy prowadził Polonię Londyn. Od tego czasu był trenerem kadry narodowej Wielkiej Brytanii, stworzył zaawansowany program siatkarski w jednej ze szkół średnich, a także rozwijał klub siatkówki plażowej w Londynie.

Prowadziłem Polonię na początku mojej przygody w Anglii, teraz wracam tutaj jak do domu. Podoba mi się konsekwencja, z jaką jest budowany ten klub. Leży mi na sercu dobro siatkówki w całej Anglii, a właśnie Polonia Londyn ma narzędzia, aby ten sport pchnąć mocno do przodu. Już nie mogę się doczekać pierwszego meczu przy dopingu kibiców Polonii, oni są najlepsi w Anglii - powiedział trener Polonii Londyn - Vangelis Koutouleas.

Pierwszą okazję do spradzenia zawodników trener będzie miał w organizowanym przez Legię Warszawa City Volley Cup, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-6 września, a już 12 września w Londynie Polonia zagra z PGE Skrą Bełchatów w ramach London Legacy Cup.