ME w strzelectwie: Dobry występ polskiej drużyny

Reprezentacja Polski seniorek zajęła w słoweńskim Mariborze piąte miejsce w karabinie na 300 metrów z trzech postaw strzeleckich mistrzostw Europy. Najlepszej z nich Karolinie Kowalczyk przypadła dziewiąta lokata.

Polki w składzie: Kowalczyk (Śląsk Wrocław), Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork) i Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) uzyskały 1689 pkt. Triumfowały Niemki (Lisa Mueller, Inken Plengemeyer i Sandra Georg), które wynikiem 1720 pkt ustanowiły rekord świata. Drugie były Szwajcarki - 1714, a trzecie Estonki - 1696.

Złoty medal przypadł Mueller. Wrońska ukończyła zawody na 13., a Bogacka na 19. miejscu.

Siódme miejsce w strzelaniu z pistoletu na 25 m juniorów zajął Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz).

Ósma lokata na 24 startujące drużyny przypadła w rywalizacji w trapie mężczyzn Jaromirowi Wojtasiewiczowi (Grunwald Poznań), Jakubowi Trzebińskiemu (Zawisza Bydgoszcz) i Piotrowi Kowalczykowi (Diana Poznań).

Indywidualnie zwyciężył Włoch Giovanni Pellielo. Wojtasiewicz był 16., Trzebiński 39., natomiast Kowalczyk 41.

Biało-czerwoni stanęli dotychczas w Mariborze na podium cztery razy zdobywając jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale. Mistrzostwa zakończą się 31 lipca