Specjalne premie za… porażkę. Piłkarze dostaną tysiące dolarów

Po 20 tysięcy dolarów premii otrzymają piłkarze reprezentacji Panamy od rządu swego kraju. W ten sposób prezydent Juan Carlos Varela chce wynagrodzić im kontrowersyjną porażkę z Meksykiem w pófinale mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Varela podkreślił, że zespół Panamy może czuć się zwycięzcą Złotego Pucharu CONCACAF. "To co arbiter zabrał, kraj postanowił oddać" - podkreślił.

W półfinale Panama (mimo że od 24. minuty grała w "dziesiątkę") długo prowadziła 1:0 z faworyzowanym Meksykiem, późniejszym triumfatorem mistrzostw. Rywale wyrównali dopiero w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry z wątpliwego rzutu karnego. W dogrywce Meksyk znów zdobył gola z "jedenastki". Wykonawcą obu karnych był Andres Guardado.

W panamskich mediach mnóstwo było krytyki pod adresem amerykańskiego sędziego Marka Geigera, który - ich zdaniem - skrzywdził reprezentację tego kraju. W "finale pocieszenia" Panama wygrała ze Stanami Zjednoczonymi rzutami karnymi 3:2 i zajęła trzecie miejsce.