Polski bramkarz został oficjalnie wypożyczony na rok z Arsenalu Londyn do AS Roma.

Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/serie-a/news-oficjalnie-wojciech-szczesny-w-as-roma,nId,1860564#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxbbb

Wojciech Szczęsny jest oficjalnie piłkarzem Romy. 25-letni bramkarz Arsenalu Londyn został wypożyczony do klubu włoskiej ekstraklasy na rok - poinformowały oba kluby.

 

- Przyjechałem tu, żeby wygrywać mecze i zdobywać trofea z AS Roma, bo wierzę, że jest wystarczająco silnym zespołem, aby tego dokonać. Widzę ogromny potencjał. Znam twarze i nazwiska piłkarzy, więc mam nadzieję, że szybko się przystosuję - powiedział Polak na antenie "Roma TV".

 

Wcześniej włoski portal calciomercato.com informował, że kwota wypożyczenia wyniosła 500 tysięcy euro, a klub ze stolicy kraju będzie miał też możliwość wykupienia Szczęsnego na stałe za pięć milionów.

 

W ubiegłym sezonie Polak stracił miejsce w podstawowym składzie "Kanonierów" 1 stycznia, po nieudanym meczu z Southampton oraz niesubordynacji względem trenera Arsene'a Wengera. Występował jednak regularnie w Pucharze Anglii i ostatecznie sięgnął po to trofeum. W najbardziej prestiżowych rozgrywkach między słupkami stał Kolumbijczyk David Ospina, a latem Arsenal sprowadził także Petra Cecha z Chelsea Londyn.