Superpuchar Niemiec dla Wolfsburga! Bayern Monachium poległ w karnych

Naldo i Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i jego koledzy mają czego żałować. Jeszcze w 88. minucie Bayern Monachium prowadził z VfL Wolfsburg 1:0 i wydawało się, że sięgnie po Superpuchar Niemiec. Rywale najpierw wyrównali, natomiast w konkursie rzutów karnych okazali się bezbłędni i to oni mogą świętować.

Mistrzowie Niemiec prowadzili od 49. minuty. Douglas Costa dośrodkował w pole karne, Lewandowski nie zdołał trafić w piłkę, jednak zza jego pleców wyskoczył Arjen Robben i dopełnił formalności. Polakowi zapisano asystę.

"Lewy" wytrwał na boisku do 72. minuty. Trener Josep Guardiola wprowadził w jego miejsce Rafinhę. Kiedy wydawało się, że "Bawarczycy" sięgną po trofeum, "Wilki" doprowadziły do remisu. Tuż przed końcem Kevin De Bruyne dośrodkował w pole karne, po czym Nicklas Bendtner dostawił nogę i skierował piłkę do siatki.

Rzuty karne były popisem piłkarzy Wolfsburga. Spośród pięciu wyznaczonych strzelców, żaden się nie pomylił, a decydującą "jedenastkę" wykorzystał Bendtner. Inaczej wyglądało to w przypadku zawodników z Monachium. Bramkarza nie zdołał pokonać Xabi Alonso, dzięki czemu to De Bruyne i spółka mogli świętować.

Dla reprezentanta Polski był to piąty występ w meczu o Superpuchar Niemiec. Do tej pory wygrał tylko raz. Swoje jedyne trofeum wywalczył jeszcze w barwach Borussii Dortmund w sezonie 2013/2014.

VfL Wolfsburg – Bayern Monachium 1:1 (0:0), karne 5:4

Bramki: Bendtner 89 - Robben 49

Wolfsburg: Koen Casteels - Vieirinha, Naldo, Timm Klose, Ricardo Rodriguez - Josua Guilavogui, Daniel Caligiuri (63. Andre Schürrle), Kevin De Bruyne, Maximilian Arnold, Ivan Perisić (70. Max Kruse) - Bas Dost (70. Nicklas Bendtner)

Bayern: Manuel Neuer - Medhi Benatia, Jerome Boateng, David Alaba - Philipp Lahm, Xabi Alonso, Thomas Müller (84. Mario Götze), Thiago Alcantara (74. Arturo Vidal), Douglas Costa, Arjen Robben - Robert Lewandowski (72. Rafinha)

Żółte kartki: Naldo, Perisić, Guilavogui - Costa, Vidal