PŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska dziesiąta w Mont Sainte-Anne

Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła dziesiąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w kanadyjskiej miejscowości Mont Sainte-Anne. Wygrała Szwajcarka Jolanda Neff.

22-letnia zawodniczka, triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w zeszłym sezonie, o 34 sekundy wyprzedziła Kanadyjkę Catharine Prendel oraz o 1.06 Francuzkę Pauline Ferrand-Prevot. Włoszczowska straciła do Szwajcarki 5.05 min.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Neff, ale tyle samo punktów ma Dahle-Flesjaa. Włoszczowska zajmuje szóstą pozycję.

Wcześniej w wyścigu do lat 23 mężczyzn Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął 18. lokatę. To najlepszy rezultat Polaka w sezonie. Wygrał Francuz Titouan Carod.