Piękny gol Lewandowskiego. Bayern i Real zrobiły swoje

Ruszył jeden z najmocniej obsadzonych corocznych turniejów towarzyskich. W Audi Cup w tym roku swoje siły mierzą Bayern Monachium, Real Madryt, AC Milan i Tottenham. Swoje pierwsze mecze przekonująco wygrały Real i Bayern, a wisienką na torcie wiktorii Bawarczyków była piękna bramka Roberta Lewandowskiego.

Polski snajper na boisku zameldował się po połowie gry za Douglasa Costę, gdy jego zespół prowadził już 1:0 po golu Juana Bernata. "Lewy" miał okazję na gola zamienić dośrodkowanie Arjena Robbena, jednak przestrzelił - na jego usprawiedliwienie działa fakt, że sędzia liniowy pokazał spalonego.

W 74. minucie na 2:0 podwyższył Mario Goetze, zaś na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry kropkę nad i kapitalnym wolejem postawił Lewandowski. Polak bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę nie dając szans na reakcję Diego Lopezowi. W nowym zespole zadebiutował ściągnięty z Juventusu Arturo Vidal.

Nie gorzej wypadli Królewscy z Madrytu. Real Madryt długo szukał swojego rytmu w spotkaniu z Tottenhamem, ale ostatecznie przełamał opór i pokonał doskonale broniącego Michela Vorma. Swoje szanse miał były zawodnik Kogutów, Gareth Bale, ale wynik otworzył James Rodriguez. Walijczykowi pokonać Vorma udało się dopiero w końcówce meczu, kiedy to popędził solo na bramkę rywali, a jego strzał z dystansu znalazł drogę do siatki.

Real Madryt zagra w finale turnieju z Bayernem Monachium.

Real Madryt - Tottenham Hotspur 2:0 (1:0)