Milik z golem, Ajax bez Ligi Mistrzów. Zobacz skrót!

Ajax Amsterdam sensacyjnie przegrał na własnym boisku z Rapidem Wiedeń 2:3 i tym samym nie zagra w tym sezonie w Lidze Mistrzów! Polskich kibiców może cieszyć natomiast postawa Arkadiusza Milika, który w meczu rewanżowym trafił do siatki i zaliczył asystę.

Odpadnięcie Ajaksu z rozgrywek już w trzeciej rundzie eliminacyjnej może boleć mistrza Holandii tym bardziej, że amsterdamczycy mogli sobie zapewnić awans już w meczu wyjazdowym. Holendrzy prowadzili 2:0 i grali w jedenastu na dziesięciu, ale dali sobie wydrzeć prowadzenie i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W rewanżu okazało się, że to był tylko zwiastun klęski piłkarzy Franka de Boera...

W pierwszej połowie meczu na Amsterdam Arena, gospodarze praktycznie nie istnieli. Opróćz jednej sytuacji Viktora Fischera nie wypracowali sobie żadnej klarownej okazji, a w ich poczynaniach było widać jeden wielki chaos. Z niego wynikły dwie straty, które zostały bezlitośnie wykorzystane przez gości. Najpierw Berić, a następnie Schaub uciszyli holenderskich kibiców.

Po przerwie nadzieję w serca fanów wlał Arkadiusz Milik, który do tego momentu był niewidoczny na murawie. Polak dostał idealną piłkę z lewej strony boiska i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał golkipera Rapidu Wideń. Do pięknej bramki, 22 minuty później dołożył jeszcze asystę, a trybuny eksplodowały po bramce Gudelja! Radość nie trwała jednak długo...

W 77. minucie zabójczą kontrę wykończył Schaub, wbijając gwóźdź do trumny Ajaksu. Gospodarze nie zdążyli się już odrodzić po tym ciosie i tym samym pożegnali się z marzeniami o Lidze Mistrzów. Teraz zostaje im tylko walka w ostatniej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy.

Do czwartej rundy eliminacyjnej LM oprócz Rapidu awansowały we wtorek także Dynamo Zagrzeb, APOEL Nikozja i AS Monaco. Szczególnie zaimponowali ci ostatni, którzy w rewanżu rozbili szwajcarskie Young Boys Berno 4:0.

Wyniki wtorkowych meczów:

Ajax Amsterdam - Rapid Wiedeń 2:3 (0:2)
Bramki: Milik (53'), Gudelj (75') - Berić (12'), Schaub (39', 77')

Pierwszy mecz 2:2. Awans - Rapid.

Molde FK - Dynamo Zagrzeb 3:3 (1:3)
Bramki: Hussain (43'), Elyounoussi (52' karny), Kamara (75') - Pjaca (17'), Ademi (20'), Rog (22')

Pierwszy mecz 1:1. Awans - Dynamo.

AS Monaco - Young Boys Berno 4:0 (0:0)

Bramki: Cavaleiro (54'), Kurzawa (64'), Martial (70'), El Shaarawy (77')

Pierwszy mecz 3:1 dla Monaco. Awans - Monaco.

APOEL Nikozja - Midtjylland 0:1 (0:1)

Bramki: Swiatczenko (3')

Pierwszy mecz 2:1 dla APOEL-u. Awans - APOEL.