– Jeśli porównamy siłę na poszczególnych pozycjach to nowy zespół mistrzów Polski wydaje się odrobinę mocniejszy niż ten z poprzednich rozgrywek. Oczywiście nie mam zamiaru nie doceniać Rafała Buszka czy Marko Ivovicia, jednak teraz trener Kowal ma chyba jeszcze większy wybór i to na wszystkich pozycjach – ocenia Mazur.


Asseco Resovia Rzeszów skompletowała drużynę na sezon 2015/16. Oprócz nowych siatkarzy do zespołu mistrza Polski dołączyli drugi fizjoterapeuta i nowy trener przygotowania fizycznego. Siatkarze wybrali już także numery z jakimi zagrają w nadchodzącym sezonie.
 
W nadchodzącym sezonie w Asseco Resovii zagra sześciu nowych siatkarzy. Na pozycji atakującego wraz z Jochenem Schöpsem występował będzie Bartosz Kurek. Na przyjęciu oprócz Oliega Achrema i Nikołaja Penczewa grać będą Amerykanin Thomas Jaeschke, Francuz Julien Lyneel i Aleksander Śliwka. Środek uzupełnił Dmytro Pashytskyy, który na tej pozycji rywalizować będzie z Piotrem Nowakowskim, Dawidem Dryją i Łukaszem Perłowskim. Rozegranie mistrza Polski pozostało bez zmian, grą Asseco Resovii nadal dyrygować będą Fabian Drzyzga i Lukas Tichacek. Na pozycji libero rywalizacji z Krzysztofem Ignaczakiem podejmie się w nadchodzącym sezonie Damian Wojtaszek.

– Czy to jest najmocniejsza drużyna w historii zawodowej PlusLigi? – zastanawia się Mazur. – Choć to bardzo ryzykowne i trudne porównanie to mam wrażenie, że jeśli porównamy potencjał, doświadczenie, zdolności taktyczne to chyba jednak silniejszy zespół był w Bełchatowie, gdy grali tam Falasca, Kurek, Antiga, Winiarski i Wlazły, którzy byli też wtedy trochę młodsi. Takie mam wrażenie, choć na pewno siła mistrzów Polski jest imponująca – dodaje.
 
Niewielkie zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym mistrza Polski. Nowym trenerem przygotowania fizycznego został Łukasz Filipecki, a drugim fizjoterapeutą Mateusz Przystaś.

 

Skład Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2015/2016:
Atakujący: Bartosz Kurek (1), Jochen Schops (10)
Rozgrywający: Fabian Drzyzga (11), Lukas Tichacek (5)
Przyjmujący: Olieg Achrem (7), Thomas Jaeschke (2), Julien Lyneel (8), Nikołaj Penczew (17), Aleksander Śliwka (14)
Środkowi: Dawid Dryja (6), Piotr Nowakowski (4), Dmytro Paszycki (9), Łukasz Perłowski (12)
Libero: Krzysztof Ignaczak (16), Damian Wojtaszek (18)

Sztab szkoleniowy:
Andrzej Kowal - pierwszy trener
Marcin Ogonowski - drugi trener
Maciej Pająk - team manager
Michał Mieszko Gogol - scoutman
Sergiusz Ruszel - scoutman
Jacek Rusin - sizjoterapeuta
Mateusz Przystaś - fizjoterpaeuta
Łukasz Filipecki - trener przygotowania fizycznego