Kawęcki jako jedyny awansował do półfinału

Radosław Kawęcki jako jedyny z Polaków, którzy startowali w czwartek w porannych eliminacjach, awansował do półfinału pływackich mistrzostw świata w Kazaniu. Zawodnik AZS AWF Warszawa przepłynął 200 m stylem grzbietowym w 1.58,09 i miał 13. czas kwalifikacji.

Najszybszy na tym etapie rywalizacji okazał się Australijczyk Mitchell Larkin - 1.55,88. Dwa lata temu w Barcelonie Kawęcki zdobył srebrny medal.

W tej samej konkurencji startował Mateusz Wysoczyński (AZS AGH Kraków). Z czasem 2.00,26, został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Katarzyna Wilk (AZS AWF Katowice) na 100 m kraulem także zajęła 24. miejsce - 55,24, a Marcin Stolarski (UKS Żoliborz) na 200 m stylem klasycznym był 35. - 2.15,47.

Oprócz Kawęckiego w wieczornej sesji zaprezentuje się jeszcze Marcin Cieślak (Warszawianka), który do finału 200 m stylem zmiennym, z szóstym czasem, awansował już w środę.

Mistrzostwa potrwają do 9 sierpnia. Polacy mają na koncie dwa brązowe medale, które w stylu motylkowym zdobyli Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) na 50 m i Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) na 200 m.