Historyczne zwycięstwo Termaliki! Stano bohaterem

Piłkarze Termaliki w piątek zdobyli swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie i zarazem trzy punkty. Pokonali w Mielcu KGHM Zagłębie 1:0. Mecz był tam rozegrany, gdyż stadion w Niecieczy jest przybudowywany. Zwycięskiego gola dla Termaliki zdobył debiutujący w tym zespole Pavol Stano. Słowak w 15. minucie przesądził losy rywalizacji.

"Słoniki" w pierwszej połowie przeważały i byłe bardzo bliskie objęcia prowadzenie już w 7. minucie. Sebastian Ziajka pobiegł z piłką lewą stroną, będąc w okolicy pola karnego podał do Tomasza Foszmańczyka. Po strzale tego ostatniego Konrad Forenc z trudem uratował swój zespół przed utratą gola. Dwie minuty później ponownie z dobrej strony pokazał się Foszmańczyk. Tym razem kibice mogli oklaskiwać jego strzał, ale także interwencję bramkarza.

Po kwadransie gry było 1:0. Po wrzutce z rzutu wolnego Dawida Plizgy piłka trafiła na głowę Wojciecha Kędziory, który przedłużył podanie do Pavla Stano. Obrońca, który dopiero kilka dni temu podpisał kontrakt z podtarnowskim klubem, celnie zagrał głową do siatki. Do przerwy niecieczanie mieli kilka niezłych okazji do podwyższenia rezultatu, ale gracze schodzili do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Termaliki.

Drugą połowę chcieli od wysokiego "C" zacząć piłkarze Zagłębia. Ruszyli do zdecydowanego ataku i wydało się, że zdobycie przez nich bramki jest tylko kwestią czasu. Jednak ich rywale wytrzymali kilkunastominutowe napór i po tym czasie mecz się wyrównał.

Na sześć minut przed końcem powinno być 2:0. Dawid Pliza zainicjował kontrę Termaliki. Będąc na środku boiska zagrał na lewo, do Jakuba Biskupa. Ten pobiegł z piłką w okolice "16" drużyny z Lubina. Zagrał wzdłuż linii końcowej, do Dalibora Plevy, który w stuprocentowej sytuacji trafił w słupek.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Bramka: Pavol Stano (15'-głową) Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 3209

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Sebastian Ziajka - Emil Drozdowicz (87' Adrian Paluchowski), Dalibor Pleva, Bartłomiej Babiarz, Tomasz Foszmańczyk (72' Mateusz Kupczak), Dawid Plizga - Wojciech Kędziora (80' Jakub Biskup)

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski (81' Damian Zbozień), Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra - Krzysztof Janus (46' Jan Vlasko), Adrian Rakowski, Łukasz Piątek, Jakub Tosik (46' Arkadiusz Woźniak), Łukasz Janoszka - Michal Papadopulos

Żółte kartki: Bartłomiej Babiarz, Pavol Stano, Patryk Fryc - Jakub Tosik, Łukasz Janoszka, Lubomir Guldan, Łukasz Piątek