Pierwsza odsłona miała jednostronne oblicze. Jedynie na początku seta Macedończycy toczyli wyrównaną walkę z gospodarzami (8:6). Później Polacy powiększali przewagę (11:7, 18:11, 23:13), grali coraz swobodniej i pewnie wygrali. Jan Nowakowski przypadkową kiwką dał podopiecznym Andrzeja Kowala piłkę setową (24:15), a w kolejnej akcji skuteczny blok zakończył premierową partię.

Drugi set był bardziej wyrównany. Goście przez długi czas mieli przewagę, po autowym ataku Adriana Buchowskiego Polacy przegrywali na pierwszej przerwie 5:8. Polacy odrobili straty (9:9), wynik długo oscylował wokół remisu (11:11, 15:15, 22:22), ale końcówka należała do siatkarzy z Macedonii. Autowy atak Bartłomieja Bołądzia dał gościom piłkę setową, a w kolejnej akcji Nikola Gjorgiew obił polski blok i wyrównał stan meczu.

W trzeciej odsłonie gospodarze zaprezentowali się się jeszcze słabiej. Po wyrównanym początku, w środkowej części partii goście wypracowali kilkupunktową zaliczkę (13:16), a w końcówce nie pozwolili Polakom dojść do głosu. Czwarty set również przez długi okres miał wyrównany przebieg (4:4, 10:10, 18:18), ale końcówka znów należała do Macedończyków, którzy do wczorajszej wygranej 3:2 dołożyli dziś triumf za trzy punkty.

Polacy, jako gospodarz mają zapewniony udział w Final Four LE, który odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Wałbrzychu. Oprócz białoczerwonych w turnieju wystąpią Estończycy (zwycięzca grupy A) oraz Słoweńcy i Grecy (dwie najlepsze ekipy grupy B).

Polska - Macedonia 1:3 (25:15, 23:25, 19:25, 22:25)

Polska: Michał Kędzierski, Dawid Dryja, Jan Nowakowski, Bartosz Bednorz, Adrian Buchowski, Bartłomiej Bołądź, Damian Wojtaszek (libero) - Grzegorz Pająk, Szymon Romać, Bartłomiej Grzechnik.
Macedonia: Gjorgi Gjorgiev, Zoran Gjorgjevski, Gjoko Josifov, Nikola Gjorgiev, Aleksandar Ljaftov, Jovica Simovski, Vase Mihailov (libero) - Darko Angelovski (libero), Vuk Karankovikj, Filip Despotovski.