Makarowa oraz Stosur poza finałem w Waszyngtonie

Samantha Stosur

Najwyżej rozstawione tenisistki - Rosjanka Jekaterina Makarowa (1.) i Australijka Samantha Stosur (2.) - odpadły w półfinale turnieju WTA na twardych kortach w Waszyngtonie (pula nagród 250 tysięcy dolarów).

Po raz pierwszy w finale zawodów tej rangi wystąpi Amerykanka Sloane Stephens. Do tej pory sześć razy grała w półfinałach różnych imprez i zawsze przegrywała. Udało jej się przerwać złą serię - w stołecznym turnieju pokonała Stosur 7:6 (7-4), 6:0.

W drugim półfinale, z udziałem rodaczek Makarowej i Anastazji Pawliuczenkowej, ta pierwsza zrezygnowała z kontynuowania rywalizacji po dwóch setach, przy stanie 1:1. Powodem była kontuzja nogi.

Wyniki półfinałów: Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) - Jekaterina Makarowa (Rosja, 1) 4:6, 6:3 i krecz Makarowej Sloane Stephens (USA) - Samantha Stosur (Australia, 2) 7:6 (7-4), 6:0