MŚ w badmintonie: Dziółko w drugiej rundzie

Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok) awansował do drugiej rundy mistrzostw świata w badmintonie, które w poniedziałek rozpoczęły się w Dżakarcie. Debiutując w imprezie tej rangi pokonał w inauguracyjnym meczu Rosjanina Władymira Małkowa 20:22, 22:20, 21:16.

Trener główny kadry narodowej Polski Jacek Hankiewicz obawiał się o wynik tego pojedynku, trwającego 70 minut.

Obawiałem się, ponieważ Adrian nie przespał dwóch nocy i wyglądał na bardzo zmęczonego. Rosjanin nie radził sobie na początku z panującymi w hali warunkami. W drugiej połowie pierwszego seta zmienił taktykę, podszedł bliżej siatki i przejął inicjatywę. Drugi set to jego szybkie prowadzenie 3:0, jednak potem Adrian złapał swój rytm, zaczął więcej atakować i po smeczu wchodzić w siatkę. Wygrał po walce 22:20. W trzecim secie początek był bardzo wyrównany, dopiero od połowy zaznaczyła się przewaga Dziółki, którą utrzymał do końca.

W drugiej rundzie, do której awansowało 32 singlistów, jego rywalem będzie rozstawiony z siódmym numerem reprezentant Danii Viktor Axelsen, ubiegłoroczny brązowy medalista MŚ.

Do mistrzostw w Dżakarcie z rankingu federacji BWF zakwalifikowało się czterech polskich badmintonistów. We wtorek przeciwnikiem Michała Rogalskiego (UKS Plesbad Pszczyna) będzie Japończyk Kenichi Tago. W deblu Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki) i Przemysław Wacha (LKS Technik Głubczyce) spotkają się z angielskim duetem Peter Mills i Andrew Ellis.