Wicelider nie dla Ruchu. Zepsuty jubileusz Niebieskich

Ruch Chorzów miał dziś okazję wskoczyć tuż za plecy Legii, jednak nie wykorzystał swojej szansy i zaledwie zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Na bramkę Patryka Lipskiego w końcówce odpowiedział Mateusz Szczepaniak.

To byłby piękny jubileusz w Chorzowie. Ruch rozgrywał swój mecz nr 2000 w Ekstraklasie, a tuż po nim mógł być na podium. Tak się jednak nie stało, bo Niebiescy niespodziewanie oddali prowadzenie w samej końcówce. Początek spotkania nie zapowiadał emocji: piłkarze obu drużyn snuli się po boisku w koszmarnym upale i starali się zawiązać akcje ofensywne.

Gra zaczęła się zazębiać w końcówce pierwszych 45 minut. Na efektowny strzał Ubrańczyka odpowiadali goście w ostatniej akcji pierwszej połowy, a piłka niemal wtoczyła się do bramki. Pierwsza część gry nie zachwyciła, więc wszyscy ostrzyli sobie zeby na nieco lepsze widowisko po zmianie stron.

W przerwie koszulkę z "216" otrzymał były kapitan Ruchu, Marcin Malinowski - tyle spotkań rozegrał w barwach Niebieskich. Gra po przerwie była już nieco lepsza, a wynik otworzyli gospodarze w 59. minucie. Składna akcja prawym skrzydłem, Konczkowski w polu karnym wypatrzył Lipskiego, a ten po uderzeniu lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

Mogło się wydawać, że gospodarze dowiozą prowadzenie do końca, jednak w końcówce wielkim instynktem wykazał się Mateusz Szczepaniak. Snajper gości obrócił się w polu karnym z rywalem na plecach i huknął pod poprzeczkę bramki Putnocky'ego. Rezultat z 85. minuty nie uległ już zmianie, toteż chorzowski jubileusz został nieco zepsuty.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

Lipski 59' - Szczepaniak 85'

Żółte kartki: Michał Koj - Frank Adu Kwame, Kohei Kato, Kristian Kolcak, Damian Chmiel

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 7 041

Ruch Chorzów: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy - Marek Zieńczuk, Maciej Urbańczyk, Patryk Lipski (78. Maciej Iwański), Łukasz Surma, Rołand Gigołajew (57. Mariusz Stępiński) - Eduards Visniakovs

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Emilijus Zubas - Bartosz Jaroch, Kristian Kolcak, Krystian Nowak, Frank Adu Kwame - Jakub Kowalski (77. Mateusz Janeczko), Kohei Kato, Mateusz Szczepaniak, Adam Deja (67. Maciej Korzym), Damian Chmiel (78. Marek Sokołowski) - Robert Demjan