Chojniczanka wygrała w Gdyni

W starciu dwóch pierwszoligowców w 1/16 finału Pucharu Polski Arka Gdynia przegrała w rzutach karnych z Chojniczanką Chojnice. W kolejnej rundzie Chojniczanka zagra ze zwycięzcą spotkania PGE GKS Bełchatów - Drutex Bytovia Bytów.

W walce o 1/8 finału Pucharu Polski trenerzy obu ekip dali pograć kilku zmiennikom, a w składzie drużyny z Chojnic wystąpiło kilku piłkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Arki (Radosław Bartoszewicz, Rafał Grzelak, Bartłomiej Niedziela oraz Paweł Zawistowski).

W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę i zdołali udokumentować ją zdobyciem jednej bramki. W doliczonym czasie gry Michał Renusz uderzył z dystansu, a piłka po dłoniach interweniującego Dominika Hładuna wpadła do bramki gości. Gdy wydawało się, że gdynianie dowiozą prowadzenie do końca meczu, w 79. minucie Tomasz Mikołajczak wyrównał wynik, a do końca podstawowego czasu gry żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Zwycięzcy nie wyłoniło również kolejne 30. minut gry, co prawda w 112. minucie Bartłomiej Niedziela znalazł drogę do bramki gospodarzy, ale arbiter Artur Aluszyk po konsultacji z liniowym gola nie uznał.

Serię jedenastek rozpoczęli piłkarze Arki. Antoni Łukasiewicz przestrzelił, ale w odpowiedzi Andrzej Rybski trafił w poprzeczkę. W drugiej serii wynik otworzył Przemysław Stolc, a wyrównał Tomasz Mikołajczak. Alan Fialho trafił na 2:1, a Rafał Grzelak również umieścił piłkę w siatce. Czwarta seria i Rafał Siemaszko nie trafił w bramkę, spudłował również Paweł Zawistowski z Chojniczanki. Sprawę awansu rozstrzygnęła piąta seria: Dominik Hładun obronił strzał Sebastiana Szerszenia, a po chwili ekipa z Chojnic świętowała triumf po skutecznej próbie Macieja Rogalskiego.

1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski:

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1, 1:0), karne 2-3. Awans: Chojniczanka.

Bramki: 1:0 Michał Renusz (45), 1:1 Tomasz Mikołajczak (79).

Żółta kartka: Arka - Michał Renusz, Rashid Yussuff; Chojniczanka - Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak.

Sędzia: Artur Aluszyk (Barlinek). Widzów: 3 796.

W 1/8 finału PP Chojniczanka zagra ze zwycięzcą spotkania PGE GKS Bełchatów - Drutex Bytovia Bytów.