Końca kryzysu nie widać! Lech przegrał w Lubinie

Pogrążony w kryzysie Lech Poznań uległ na wyjeździe Zagłębiu Lubin 1:2. Oba gola padły w pierwszej połowie meczu. Mistrzowie Polski przez większą część spotkania byli tylko tłem dla beniaminka Ekstraklasy. Gdyby lubinianie zachowali więcej zimnej krwi Kolejorz zostałby doszczętnie zmiażdżony.

Zagłębie Lubin całkowicie przyćmiło drużynę mistrza Polski w pierwszej odsłonie. Beniaminek Ekstraklasy zasłużenie prowadził po 45. minutach gry 2:0. Na dodatek, gdyby Miedziowi byli bardziej skuteczni to pierwsza połowa zakończyłaby się prawdziwym pogromem. Zespół Piotra Stokowca prezentował widowiskowy futbol. Po ofensywnych akcjach gospodarzy ręce same składały się do oklasków.

Nie było powtórki z rozrywki. Lech Poznań w 1/8 finału Pucharu Polski!

Lubinianie od początku meczu nie mieli zamiaru się bronić. Już w 7. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Krzysztofa Janusa. W dalszej części gry dwie dogodne okazje na podwyższenie wyniku zmarnował czeski napastnik Michal Papadopulos. Jednak, tuż przed zejściem na przerwę rezultat zdążył zmienić Krzysztof Piątek. Rezerwowy ekipy z Dolnego Śląska miał sporo szczęścia, że futbolówka trafiła pod jego nogi, ale dwubramkowo prowadzenie drużyny Stokowca było w pełni zasłużone.

W drugiej części kibice zgromadzeni na stadionie w Lubinie bramek już nie zobaczyli. Lech starał się nawiązać walkę z Miedziowymi, ale gospodarze mądrze rozbijali ataki Kolejorza. Na dodatek w 77. minucie sędzia Tomasz Musiał powinien odgwizdać rzut karny dla Zagłębia. Marcin Robak dopuścił się zagrania piłki ręką, ale gwizdek arbitra milczał.

Lech swoją optyczną przewagę w drugiej połowie udokumentował golem w doliczonym czasie gry. Do siatki trafił Marcin Robak, ale sędzia Musiał nawet nie nakazywał wznowić gry od środka, tylko zakończył drugie piątkowe spotkanie Ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:1 (2:0)

Bramki: Janus (7'), Piątek (45'+1) - Robak (90'+3-głową)  Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)  Widzów: 10217

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Adrian Rakowski, Jan Vlasko (34' Krzysztof Piątek), Łukasz Janoszka (86' Eryk Sobków) - Michal Papadopulos (78' Maciej Dąbrowski)

Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Kebba Ceesay - Gergo Lovrencsics (12' Dariusz Formella), Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (46' Karol Linetty), David Holman (46' Denis Thomala), Dawid Kownacki - Marcin Robak

Żółte kartki: Adrian Rakowski - Tomasz Kędziora