Słowenia wygrała Ligę Europejską

W rozegranym w Wałbrzychu finale Ligi Europejskiej siatkarzy Słowenia ograła w trzech setach Macedonię. Zwycięzcy turnieju w przyszłym sezonie zaprezentują swe umiejętności w Lidze Światowej.

Spotkanie finałowe, podobnie jak trzy poprzednie mecze Final Four zakończyło się wynikiem 3:0. Półfinałowi pogromcy biało-czerwonych okazali się zdecydowanie najlepszą drużyną wałbrzyskiego turnieju. Mitja Gasparini (12 punktów), Tine Urnaut (12) i Klemen Cebulj (10) znów poprowadzili Słoweńców do zwycięstwa. Podopieczni Andrei Gianiego bezapelacyjnie triumfowali w tegorocznych rozgrywkach, ze znakomitym bilansem: 12 zwycięstw - 0 porażek, sety: 36-5.

Trzecie miejsce zajęła polska reprezentacja B. Młodzi siatkarze prowadzeni przez Andrzeja Kowala w walce o brązowy medal pokonali 3:0 reprezentację Estonii.