1 liga: 3. kolejka pod znakiem goli w końcówkach

W sobotnich i niedzielnych meczach 1 ligi piłkarze upodobali sobie trzymanie kibiców w niepewności do ostatnich minut. Gole w końcówkach dały punkty między7 innymi Arce Gdynia i Wiśle Płock. Sprawdźcie komplet wyników 3. kolejki 1 ligi.

W ubiegłym tygodniu piłkarze MKS Kluczbork sprawili dużą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 3:2. Jeszcze po pierwszej połowie spotkania z Wisła Płock wydawało się, że są w stanie ograć kolejnego z faworytów. "Nafciarze" wzięli się jednak ostro do pracy w drugich 45 minutach, strzelili dwa gole i wywalczyli trzy punkty.

Trener pierwszoligowca: Nie jestem głogowskim Aleksem Fergusonem

Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki. Gospodarze przegrywali do przerwy 0:2, jednak zdołali doprowadzić do remisu po wznowieniu gry. W 88. minucie kibice beniaminka znów mogli się załamać, bo rywale ponownie objęli prowadzenie. Sto dwadzieścia sekund później powinno być 3:3... Michał Fidziukiewicz nie wykorzystał jednak rzutu karnego!

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 3. kolejki Arka Gdynia - GKS Katowice długo wydawało się, że kibice nie zobaczą ani jednego gola. W samej końcówce do siatki trafił jednak Tadeusz Socha. Dla 27-latka był to pierwszy gol w karierze!

W niedzielę szansę na pierwsze zwycięstwo miała Pogoń Siedlce, która w Pruszkowie podejmowała Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze musieli się jednak obejść smakiem, po tym jak spadkowicz z Ekstraklasy zadał trzy zabójcze ciosy w drugiej połowie spotkania. Z porażką musiała pogodzić się także Miedź Legnica, która uległa w derbach Chrobremu Głogów.

Wyniki 3. kolejki 1 ligi:

Rozwój Katowice – Drutex Bytovia Byów 1:1 (0:0)

Bramki: Filip Kozłowski 90+2 - Janusz Surdykowski 58

MKS Kluczbork - Wisła Płock 1:2 (1:0)

Bramki: Michał Kojder 44 - Dimityr Ilijew 49, Mikołaj Lebedyński 85

Arka Gdynia - GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: Tadeusz Socha 90+4

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 3:1 (0:0)

Bramki: Ołeksandr Tarasenko 55, Sebastian Szczepański 82, Bartosz Sobotka 90 - Paweł Zawistowski 64

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:3 (0:2)

Bramki: Michał Fidziukiewicz 72, 86 - Kamil Adamek 4, Bartłomiej Kalinkowski 32, Tomasz Jarzębowski 88

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Bramki: Marcin Kaczmarek 7 (k), Robert Szczot 89

PGE GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)

Bramki: Hieronim Gierszewski 45 - Marcin Krzywicki 64

Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz 0:3

Bramki: Wasił Panajotow 50, Alvarinho 67, Jakub Łukowski 90

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 0:2

Bramki: Wołodymyr Hudyma 71, Szymon Drewniak 88