LM: "Polski" zaciąg nie pomógł APOEL-owi. Porażka z Astaną

Mistrz Kazachstanu bliżej Ligi Mistrzów. FC Astana wygrała 1:0 z APOEL-em Nikozja w pierwszym spotkaniu czwartej rundy eliminacji do Champions League. W zespole mistrza Cypru wystąpił w komplecie "polski" zaciąg: Inaki Astiz od początku, zaś po przerwie na boisku pojawili się Semir Stilić i Mateusz Piątkowski. Jedyną bramkę meczu zdobył Baurzhan Dzholchiev.

APOEL Nikozja znajduje się w minimalnie gorszym położeniu po pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Cypru poniósł porażkę z FC Astaną na jej terenie 1:0. Jako jedyny na listę strzelców wpisał się Baurzhan Dzholchiev, który posłał efektowną główkę pod poprzeczkę w 14. minucie. Spotkanie było wyrównane i obfitowało w szanse z obu stron: bliżej zdobycia drugiej bramki byli jednak gospodarze, gdy w ostatnich minutach znakomitą okazję przestrzelił Foxi Kethevoama.

LM: One man show na Old Trafford i niewielka zaliczka Lazio

W barwach APOEL-u od pierwszych minut wybiegł dobrze znany polskim kibicom Inaki Astiz. Mistrz Cypry przed sezonem sprowadził aż trzech zawodników z Ekstraklasy: obok Hiszpana są to Mateusz Piątkowski i Semir Stilić. Obaj ofensywni zawodnicy pojawili się na placu gry po zmianie stron, a były snajper Jagiellonii miał nawet dogodną okazję do wyrównania.

FC Astana - APOEL Nikozja 1:0 (1:0)