Liczka jako junior grał we Francji oraz Belgii. Pierwszym klubem seniorskim był jednak Banik Ostrawa, w którym występował od 2002 do 2004 roku. Zdobył nawet 12 bramek. Później przyszedł czas na wypożyczenie do Livorno, lecz we Włoszech większej kariery nie zrobił.

Termalica ciągle na zwycięskiej ścieżce

W latach 2006-2008 trafił na zaplecze Premier League - do Southampton. W barwach "Świętych" zagrał w 27. meczach i strzelił jednego gola. Po angielskiej przygodzie wrócił do swojego kraju, wiążąc się umową z Banikiem Ostrwa. Później reprezentował jeszcze barwy Stade Brest oraz Slavii Praga. Ostatnio występował we francuskim Istres.

Polska ekstraklasa ma dobrą prasę. Chciałem w niej się pokazać. Nie przeszkadzało mi, że zgłosił się zespół, który dopiero zaczyna w niej grać. Przyjechałem do Niecieczy, zobaczyłem jak powstaje nowy stadion, jak funkcjonuje klub. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że są w nim ludzie, którzy z pomysłem budują piłkę - powiedział nowy gracz Termaliki.

Mario Liczka to syn Wernera Liczki - dobrze znanego z pracy w Polsce. Ten szkoleniowiec prowadził m.in. Polonię Warszawę, Górnika Zabrze, Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski czy też Wisłę Kraków, z którą sięgnął po mistrzostwo Polski. Mario to także brat Marcela Liczki, który w przeszłości występował w Górniku Zabrze oraz Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

Tata ma dobre rozeznanie jeżeli chodzi o wasz futbol. Pytałem go o Termalicę. Nawet bez jego opinii, byłem zdecydowany, żeby spróbować w niej występować - powiedział piłkarz.