Hamilton wygrał Grand Prix Belgii

Moto

Lewis Hamilton wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. Kierowca Mercedesa wystartował do tego wyścigu z pole position. Kolejne miejsca na podium zajęli Nico Rosberg oraz Romain Grosjean (Lotus).

W kwalifikacjach 48. pole position w swej karierze wywalczył Lewis Hamilton. Kierowca Mercedesa utrzymał prowadzenie na starcie wyścigu, gorzej poradził sobie jego kolega z zespołu -  Nico Rosberg, wyprzedzony przez Sergio Pereza (Force India) oraz Daniela Ricciardo (Red Bull). Rosberg odrabiał straty i wszystko wróciło do normy na 9. okrążeniu, gdy po zjeździe Pereza do alei serwisowej (kłopoty z oponami), wrócił na drugie miejsce w stawce.

Dwójka kierowców teamu Mercedes GP dowiozła dwie pierwsze lokaty do mety. Trzecie miejsce zajął Romain Grosjean (Lotus), który wykorzystał dramat Sebastiana Vettela z Ferrari, któremu na przedostatnim okrążeniu pękła tylna, prawa opona. Niemiecki kierowca dojechał do mety, ale został sklasyfikowany dopiero na 12. pozycji i nie zdobył punktów. Hamilton odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie (39. w karierze) i pewnie prowadzi w klasyfikacji mistrzostw świata.