Niedzielny etap wygrał Kolumbijczyk Johan Esteban Chaves z australijskiej grupy Orica GreenEdge i objął prowadzenie w klasyfikacji.

 

Majka rozpoczyna hiszpańską przygodę - Polak liderem na Vuelta Espana

 

Losy etapu z Alhaurin de la Torre do Caminito del Rey (158,7 km) rozstrzygnęły się na finałowym podjeździe, niebyt długim, ale stromym. Po kilku próbach ataku na czele znalazła się trójka kolarzy, obok Chavesa - Holender Tom Dumoulin (Giant-Alpesin) i Irlandczyk Nicolas Roche (Sky). Ten ostatni osłabł na ostatnich metrach i walkę o zwycięstwo i koszulkę lidera stoczyli Chaves i Dumoulin.

 

Niedzielny odcinek okazał się pechowy dla Przemysława Niemca, który był jednym z najmocniej poszkodowanych w dużej kraksie, jaka miała miejsce na około 30 km przed metą. Polak, podobnie jak jeden z zawodników ekipy IAM, został przewieziony na badania do szpitala.

 

 

Niezbyt udany był także drugi etap dla Rafała Majki. Lider zespołu Tinkoff-Saxo długi czas jechał w pierwszej dużej grupie, ale w koncówce stracił do niej dystans i dotarł do mety ze stratą ponad minuty do zwycięzcy.

 

 

Ponieważ wyniki sobotniej jazdy drużynowej zostały zaliczone wyłącznie do czasu zespołu, kolejność na mecie, z doliczeniem bonifikat, jest jednocześnie klasyfikacją indywidualną.