Hat-trick Małachowskiego! Polak zwycięzcą Diamentowej Ligi

Mistrz świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) po raz trzeci w karierze został triumfatorem klasyfikacji końcowej Diamentowej Ligi. W finałowym mityngu w Zurychu zajął drugie miejsce wynikiem 65,04. Zwyciężył Robert Urbanek - 65,78.

Małachowski, wicemistrz olimpijski z Pekinu (2008), przed ostatnim startem był w bardzo dogodnej sytuacji. Miał sześć punktów przewagi nad Urbankiem, który w ogólnym bilansie uplasował się na drugiej pozycji.

Kszczot najlepszy na 800 metrów w Zurychu (WIDEO)

Czwartkowy konkurs był jednak trudny dla lidera klasyfikacji. W Zurychu pogoda lekkoatletom nie sprzyjała. Padał deszcz, a temperatura była poniżej 20 stopni.

Małachowski nie znosi takiej aury. Nie radzi sobie także najlepiej w mokrym kole. Widać to było w szwajcarskim mityngu, kiedy najpierw nie mógł przekroczyć nawet 60 metrów. Przebudził się po trzeciej kolejce. Najdalszy rzut osiągnął w ostatniej próbie.

Podopieczny Witolda Suskiego trzeci raz w karierze triumfował w cyklu najbardziej prestiżowych zawodów lekkoatletycznych. Obok czterokaratowego diamentu wartości 80 tysięcy dolarów otrzyma czek na 40 tys. dolarów.

W konkursie kulomiotek tegoroczną dominację potwierdziła Niemka Christina Schwanitz. Mistrzyni świata z Pekinu wygrała wynikiem 19,91. Siódma była Paulina Guba (OKS Start Otwock) - 17,59.