Puchar Świata: Chinki z awansem na Igrzyska Olimpijskie!

Chinki pokonały Rosjanki 3:1 w meczu na szczycie Pucharu Świata w Japonii. Dzięki zwycięstwu zawodniczki Azjatki jako pierwszy zespół zapewniły sobie awans na przyszłoroczne Igrzyska w Rio de Janeiro!

Ranga meczu Rosja - Chiny była ogromna, bowiem zwycięzca miał cieszyć się już z awansu na Igrzyska Olimpijskie, natomiast przegrany miał zostać z niczym. Presja sparazliżowała chyba Rosjanki, które w dwóch pierwszych setach musiały uznać wyższość rywalek. O ile w pierwszej partii nawiązały walkę z Azjatkami, to już w drugiej odsłonie zostały zdemolowane przez podopieczne Jenny Lang Ping.

Japonki z Koreankami do ostatniej kropli potu! Efektowna wymiana

Porażka 15:25 nie podłamała jednak Rosjanek, które zwycięstwem w kolejnym secie przedłużyły nadzieje na dobry wynik. Również czwarta partia układała się do pewnego momentu po myśli rosyjskich siatkarek, ale w drugiej jej części Chinki włączyły drugi bieg i odjechały przeciwniczkom. Wygrały seta 25:20 i cały mecz 3:1.

Dzięki temu reprezentantki Chin mają na koncie 27 punktów i praktycznie pewny triumf w kończącym się pomału Pucharze Świata kobiet. Są już także pewne awansu na Igrzyska w Rio de Janeiro. Przyszłoroczna impreza oddaliła się natomiast od Rosjanek, które o promocję na IO będą musiały postarać się w kolejnych turniejach kwalifikacyjnych.

Rosja - Chiny 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 20:25)

Transmisje z Pucharu Świata na sportowych antenach Polsatu!