Szóste miejsce Włoszczowskiej na MŚ w kolarstwie górskim

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła szóste miejsce w rozgrywanych w Vallnord w Andorze mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. Wygrała zdecydowanie Francuzka Pauline Ferrand-Prevot, wyprzedzając o 58 sekund Rosjankę Irinę Kalentiewą.

Brązowy medal zdobyła Ukrainka Jana Biełomojna. Polka straciła do zwyciężczyni 2.52 min.

Vuelta a Espana: Froome wycofał się z wyścigu

Włoszczowska, srebrna medalistka olimpijska z Pekinu z 2008 roku, od startu jechała w ścisłej czołówce. Pierwsze okrążenie kończyła razem z Ferrand-Prevot, Biełomojną i broniącą tytułu Kanadyjką Catharine Pendrel, mając pół minuty przewagi nad Kalentiewą, Norweżką Gunn-Ritą Dahle-Flesjaa oraz Szwajcarką Jolandą Neff. Przez dwie rundy utrzymywała się na trzeciej pozycji, ale później zaczęły wyprzedzać ją kolejne rywalki.

Polka poprawiła się o jedną lokatę w porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami świata w Hafjell, ale na pewno jej ambicje sięgały wyżej. W wyścigu elity o tęczową koszulkę pięciokrotnie stanęła na podium, zdobywając cztery srebrne medale oraz złoty w 2010 roku w kanadyjskiej miejscowości Mont-Sainte-Anne.