US Open: Nadal odpadł w III rundzie

Rafael Nadal odpadł w trzeciej rundzie turnieju US Open w Nowym Jorku, przegrywając w piątek z Włochem Fabio Fogninim 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 4:6. Spotkanie trwało trzy godziny i 43 minuty. Po raz pierwszy od 2004 roku hiszpański tenisista nie wygrał w sezonie żadnej imprezy z cyklu Wielkiego Szlema.

29-letni Nadal ma w dorobku 14 zwycięstw w zawodach wielkoszlemowych, w tym dwa na kortach Flushing Meadows - w 2010 i 2013 roku.

US Open: Radwańska po raz pierwszy odpadła w III rundzie

W dwóch wcześniejszych meczach tegorocznej edycji US Open - z Chorwatem Borną Coricem i Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem - stracił tylko jednego seta, ale mógł obawiać się pojedynku z Fogninim, bowiem w tym sezonie już dwa razy z nim przegrał. Nadal uległ temu rywalowi na nawierzchni ziemnej w półfinale w Rio de Janeiro oraz 1/8 finału w Barcelonie.

W piątek Hiszpan dobrze rozpoczął mecz, ale w ostatnich trzech setach lepszy był jego rywal. Nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji w turnieju tej rangi, aby Nadal przegrywał po triumfie w dwóch pierwszych partiach. Dziesięć lat temu uległ w podobnych okolicznościach Szwajcarowi Rogerowi Federerowi w finale ATP w Miami.

W ogóle obecny sezon jest wyjątkowo nieudany dla słynnego hiszpańskiego zawodnika. Po raz pierwszy od 2004 roku nie wygrał żadnej imprezy z cyklu Wielkiego Szlema, coraz niżej plasuje się w rankingu. Na początku lipca został wyeliminowany już w drugiej rundzie Wimbledonu, po porażce z Niemcem Dustinem Brownem.