Chrobry wygrał w Katowicach i nadal jest liderem

W spotkaniu siódmej kolejki 1 ligi piłkarze Rozwoju Katowice przegrali 0:1 z Chrobrym Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota zdobyli decydującą bramkę w końcowych fragmentach pierwszej połowy, a trzy punkty wywiezione z Katowic pozwoliły im pozostać na fotelu lidera.

Zamykający tabelę I ligi Rozwój Katowice do spotkania z liderem przystąpił z nowym trenerem. Po sześciu kolejkach władze klubu zrezygnowały ze współpracy z Markiem Motyką; jego miejsce zajął Mirosław Smyła - trener, który pracował już w Rozwoju w latach 2010–13 i wprowadził zespół do drugiej ligi.

Sukcesy gości, Stomil ratuje honor gospodarzy

Mecz rozpoczął się w wietrznej, deszczowej aurze. Pierwsza połowa nie przyniosła wielu okazji bramkowych. Przewagę mieli goście: w 4 min. strzał z dystansu Michała Ilków-Gołąba nie zaskoczył bramkarza gospodarzy; w 30. minucie Łukasz Szczepaniak znalazł drogę do bramki rywali, ale gol nie został uznany; w 37. minucie główka Damiana Byrtka nie sprawiła kłopotów Bartoszowi Solińskiemu. W odpowiedzi było zaskakujące dośrodkowanie  Łukasza Winiarczyka, z trudem wybite z bramki przez golkipera gości i strzał z rzutu wolnego z okolicy 25. metra, również w wykonaniu Winiarczyka, który minął prawy słupek bramki Chrobrego.

Gospodarze długo utrzymywali remis, ale tuż przed przerwą, po składnej akcji Chrobrego i dośrodkowaniu Dominika Kościelniaka, Michał Ilków-Gołąb wpakował piłkę do bramki Rozwoju.

Dziesięć minut po przerwie goście mogli podwyższyć wynik, ale Łukasz Kopczyk wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Łukasza Szczepaniaka. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale ich akcjom brakowało dokładności i przede wszystkim wykończenia. Strzały Kamila Cholerzyńskiego, Raula Gonzaleza i Roberta Tkocza nie zagroziły bramce gości, podobnie jak szarża Sebastiana Gielzy w 77. minucie meczu. W końcówce meczu to piłkarze Chrobrego byli bliscy podwyższenia wyniku, ale Michał Ilków-Gołąb nie zdołał przelobować bramkarza gospodarzy.

Piłkarze Chrobrego po zwycięstwie nad Rozwojem mają na koncie 14 punktów, liderują tabeli 1 ligi o punkt wyprzedzając Stomil Olsztyn.

Rozwój Katowice - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Ilków-Gołąb (43).

Żółta kartka - Chrobry Głogów: Michał Ilków-Gołąb, Karol Szymański. Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź). Widzów: 700.