Czwarte miejsce Fularczyk-Kozłowskiej i Madaj

Dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zajęły czwarte miejsce w wioślarskich mistrzostwach świata w Aiguebelette. Zwyciężyły Nowozelandki Eve Macfarlane i Zoe Stevenson. Polacy kończą zawody we Francji bez medalu.

Fularczyk-Kozłowska i Madaj uzyskały czas 6.47.91. Do brązowych medalistek Niemek Julii Lier i Mareike Adams straciły 0,72 s. Triumfowały Macfarlane i Stevenson (6.45,09), a na drugiej pozycji uplasowały się Greczynki Aikaterini Mikolaidou i Sofia Asoumanaki (6.46,51).

Polskie zawodniczki w tym roku były najlepsze w mistrzostwach Europy w Poznaniu, zaś w 2014 roku wywalczyły srebro w MŚ w Amsterdamie.

Fularczyk-Kozłowska i Madaj wystąpią w igrzyskach w Rio de Janeiro 2016. Kwalifikację olimpijską w niedzielę uzyskał też rywalizujący w jedynkach Natan Węgrzycki-Szymczyk. Mistrz świata juniorów zajął trzecie miejsce w finale B, z czasem 6.47,940.

W sumie we Francji biało-czerwoni uzyskali sześć olimpijskich kwalifikacji. Oprócz kobiecej dwójki podwójnej i męskiej jedynki obie czwórki podwójne i obie dwójki podwójne wagi lekkiej. Niespodzianką jest brak w tym gronie ósemki, która nie zakwalifikowała się do finału A.

O olimpijskie kwalifikacje będzie można walczyć jeszcze w maju przyszłego roku w Lucernie.