Michał Kubiak: Musimy być w gazie!

Kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak nie miał wątpliwości, że wygrany 3:1 mecz z Argentyną był trudniejszy, niż starcie z utytułowaną Rosją. – Nie wszystko szło po naszej myśli. Cieszy mnie to, że przezwyciężyliśmy ciężkie momenty i udało się wygrać – powiedział Polsatsport.pl Kubiak.

Tomasz Swędrowski: Gratuluję trzeciego zwycięstwa. Ta sytuacja przypomina mi trochę turniej sprzed czterech lat w Nagoi, gdzie również zaczęliśmy od trzech wygranych. Spodziewaliście się dziś trudnego spotkania?

Michał Kubiak: Na pewno tak. Jest to trudny turniej, wszyscy to wiemy, bo powtarzamy to bez przerwy. Każdy przyjechał tu po kwalifikację olimpijską i jeśli chce się ją zdobyć, to trzeba wygrywać wszystkie spotkania. Ten mecz był trudniejszy, niż gra z Rosją. Z Rosjanami wiedzieliśmy, że kontrolujemy sytuację w każdym secie. Dziś mieliśmy świadomość, że powinniśmy to wygrać, a mimo to nie wszystko szło po naszej myśli. Cieszy mnie natomiast to, że przezwyciężyliśmy ciężkie momenty i udało się wygrać.

Kurek po Argentynie: Nasz styl nie powalał, ale wygraliśmy!

Jak będzie wyglądał dzień waszej przerwy?

Dokładnych planów jeszcze nie znamy, ale na pewno będzie lekka siłownia, a dla tych, którzy grali mniej pewnie trening siatkarski. Nie ma co odpoczywać, musimy ciągle pracować, żeby być w gazie.

Całą rozmowę z Michałem Kubiakiem zobacz w materiale wideo.