1 liga: Niesamowite zwroty akcji i wygrana Sandecji w Katowicach!

Sandecja Nowy Sącz po niesamowitym meczu pokonała na wyjeździe GKS Katowice 4:2 w 8. kolejce 1 ligi. Gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu, ale ostatecznie błąd bramkarza z Katowic i rzut karny dla gości sprawiły, że to nowosądeczczanie sięgnęli po komplet punktów.

Spotkanie w Katowicach było starciem dwóch sąsiadów ze środka tabeli 1. ligi. Każdy z nich marzył o komplecie punktów, ale już w pierwszej minucie bliżej osiągnięcia celu byli goście z Nowego Sącza. Samobój Leimonasa sprawił, że Sandecja fantastycznie otworzyła potyczkę klubów z południa Polski.

Fantastyczny strzał na Ukrainie! Rakicki odpalił "rakietę"

Katowiczan w piątkowy wieczór stać było tylko na wyrównywanie rezultatu spotkania. Najpierw dokonali tego w pierwszej połowie, a następnie w odsonie numer dwa, gdz po fantastycznej akcji trafili na 2:2. Końcówka meczu ułożyła się jednak pod dyktando gości. Najpierw koszmarny błąd popełnił golkiper GKS-u, który przepuścił między nogami strzał rywala, a gospodarzy dobił uderzeniem z rzutu karnego Ctvrnicek.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:4 (1:1)

Bramki: Frańczak (38'), Szołtys (72') - Leimonas (1' sam.), Aleksander (61'), Sobotka (76'), Ctvrtnicek (83' karny)

GKS Katowice: Rafał Dobroliński - Rafał Pietrzak, Alan Czerwiński, Maciej Bębenek (72' Krzysztof Wołkowicz), Łukasz Pielorz - Filip Burkhardt, Mateusz Kamiński, Povilas Leimonas, Adrian Frańczak, Wojciech Trochim (83' Aleksander Januszkiewicz) - Daniel Ciechański (65' Paweł Szołtys).

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł - Kamil Słaby, Przemysław Szarek, Dawid Szufryn, Mateusz Bartków (62' Adrian Danek) - Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak, Matej Nather (46' Josef Ctvrtnicek), Maciej Małkowski, Bartosz Sobotka - Arkadiusz Aleksander.

Żółte kartki: Daniel Ciechański, Adrian Frańczak, Rafał Pietrzak (GKS Katowice) oraz Kamil Słaby, Dawid Szufryn, Mateusz Bartków (Sandecja Nowy Sącz).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).