Szczęsny został wypożyczony na rok do AS Roma. Chociaż w umowie zabrakło opcji pierwokupu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby działacze obu klubów siedli do rozmów i dobili targu. Tym bardziej, że Arsene Wenger ma do dyspozycji Petra Cecha, więc Polak nie jest mu niezbędny.

 

Fiorentina zaprezentowała Błaszczykowskiego. "Jestem gotowy pomóc"

 

- Wiem, że Szczęsny trafił do Romy na zasadzie zwykłego wypożyczenia, ale jak sądzę, jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, klub wykupi go z Arsenalu. "Kanonierzy" popełnili błąd pozbywając się go, ponieważ jest znacznie lepszy od Cecha – powiedział Boniek w rozmowie z radiem Centro Suono Sport.

 

Prezes PZPN bardzo ceni 25-latka. Nie zmienia tego nawet fakt, że pierwszym wyborem selekcjonera Adama Nawałki jest w tym momencie Łukasz Fabiański.

 

- Był numerem jeden w kadrze, zaczął eliminacje między słupkami, ale potem pokłócił się z Wengerem, stracił miejsce w składzie i został zastąpiony przez Fabiańskiego, który grał regularnie w Swansea. Obserwowałem jednak Szczęsnego na treningach reprezentacji i popisał się fenomenalnymi interwencjami – stwierzdił "Zibi".

 

Szczęsny wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Romy, wygrywając rywalizację z Morganem De Sanctisem i Bogdanem Lobontem. Na razie rozegrał dwa mecze w Serie A, w których skapitulował dwukrotnie.