Pennetta pierwszą finalistką US Open

Włoszka Flavia Pennetta jako pierwsza awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. 33-letnia tenisistka niespodziewanie gładko pokonała rozstawioną z numerem drugim Rumunkę Simonę Halep 6:1, 6:3. To jej największy sukces w karierze.

Pojedynek trwał zaledwie 59 minut. W pierwszym secie Włoszka straciła tylko jednego gema, a drugi rozpoczęła od przełamania serwisu rywalki. Wprawdzie Rumunka zdołała jeszcze podjąć walkę, wyszła nawet na prowadzenie 3:1, ale od tej pory na korcie znów dominowała doświadczona Włoszka, grająca spokojnie i precyzyjnie. Pennetta wygrała pięć kolejnych gemów i całą partię 6:3.

Sprawiająca wrażenie nieco spiętej Halep, młodsza od swojej rywalki o prawie dziesięć lat, popełniła 23 niewymuszone błędy. - To niesamowite. Nigdy nie sądziłam, iż mogę dojść tak daleko w tym turnieju. Myślę, że dzisiaj zagrałam naprawdę dobrze - przyznała triumfatorka.

To był piąty mecz obu tenisistek i czwarta wygrana Włoszki. Poprzednie z tych zwycięstw miało jednak miejsce dwa lata temu. Pennetta po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju. Dotychczas bardziej słynęła z sukcesów w deblu. W 2011 roku triumfowała w grze podwójnej w Australian Open. W singlu jej najlepszym osiągnięciem był dotąd awans do półfinału US Open w 2013 roku.

W drugim półfinale rozstawiona z numerem jeden Amerykanka Serena Williams zmierzy się z kolejną Włoszką Robertą Vinci. Oba spotkania tej fazy rywalizacji kobiet miały się odbyć w czwartek wieczorem miejscowego czasu, ale zostały przełożone na piątek z powodu deszczu.