W zgrupowaniu udział weźmie pełen skład kadry: Grzegorz Guzik,Łukasz Szczurek, Mateusz Janik,Rafał Penar, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik, Kamila Żukoraz Kinga Mitoraj. Ta ostatnia z powodu szkolenia wojskowego nie uczestniczyła w kilku wcześniejszych zgrupowaniach. Teraz ma być jednak już do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

-Wracamy do kształtowania wytrzymałości, ale już takiego bardziej specjalistycznego. W planie mamy zajęciana nartorolkachpołączone z kompleksowym treningiem strzeleckim. Naszym najważniejszym celem jest teraz poprawa wydolności oraz przy okazji zwiększenie siły specjalnej – powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

Nikt nie narzeka na poważniejsze problemy ze zdrowiem, wszyscy kadrowicze brali udział w pierwszym treningu podczas zgrupowania. -Niektórzy zawodnicy przebyli w ostatnich dniach przeziębienie, ale to nic groźnego. Byli na treningu, a to znaczy, że są już zdrowi. Jeśli chodzi o plecy Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak to wszystko zmierza w dobrym kierunku, pozostaje pod opieką naszego lekarza i trenuje tak jak inni – dodał Kołodziejczyk.

Pod koniec sierpnia reprezentacja Polski wystartowała w mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach. Z Cheile Gradistei biało-czerwoni wrócili z trzema medalami – dwoma srebrnymi wywalczonymi przez Monikę Hojnisz oraz brązem zdobytym przez Magdalenę Gwizdoń.

- Te mistrzostwa były sprawdzianem generalnym tego, co zrobiliśmy przez ostatnie cztery miesiące. Nie wszyscy w Rumunii wypadli tak jakbyśmy chcieli, ale większość grupy spełniła nasze oczekiwania. Tegoroczne przygotowania są jednak bardzo ciężkie. Objętości treningowe poszły mocno w górę. Musieliśmy się na to zdecydować myśląco igrzyskach,które są za trzy lata. Musimy teraz zbudować solidną bazę, za rok będzie podobnie – zakończył Kołodziejczyk, który pełni również funkcję szefa wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu.

W październiku reprezentację czeka zgrupowanie w Ramsau i Ruhpolding, a w samym listopadzietuż przed samym startem nowego sezonu kadrowicze wyjadą do Beitostolen. Inauguracja Pucharu Świata zaplanowana jest na 29 listopada.