Turniej bokserski im. Stamma: Tryc i Szwedowicz w finale

Sporty walki

Mateusz Tryc spotka się z Arkadiuszem Szwedowiczem w finale kat. 81 kg turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie. Sobotnia walka będzie rewanżem za potyczkę o złoto tegorocznych mistrzostw kraju w Szczecinie, w której Szwedowicz wygrał na punkty 2:1.

W piątkowych pojedynkach półfinałowych Tryc wygrał ze Szkotem Rossem Welshem, a Szwedowicz pokonał Anglika Lyndona Arthura 3:0. W wieczornej serii walk 1/2 finału porażki ponieśli Łukasz Niemczyk (64 kg), Przemysław Zyśk (69 kg) i Bartłomiej Krasuski (91 kg).

Wcześniej do finałów awansowali Dawid Michelus i Mateusz Polski (obaj 60 kg) oraz Paweł Wierzbicki (+91 kg). Kilka miesięcy temu w konfrontacji o złoty medal MP Michelus pokonał Polskiego 2:1. Wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (75 kg) przegrał w piątek z mistrzem Igrzysk Europejskich Irlandczykiem Michaelem O'Reillym 1:2.

Łącznie w finałach 32. edycji turnieju poświęconego pamięci wybitnego trenera Feliksa Stamma wystąpi 11 reprezentantów Polski - jedna zawodniczka i dziesięciu zawodników. Areną zawodów jest hala OSiR Warszawa Włochy.