Cracovia w szoku, Termalica z pierwszym wyjadowym zwycięstwem w Ekstraklasie

Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała pierwsze wyjazdowe spotkanie w historii występów Ekstraklasie. Beniaminek 3:2 pokonał Cracovię. Dwa gole dla zwycięzców strzelili Jakub Biskup, a jednego dołożył Bartłomiej Babiarz.

Cracovia zaczęła świetnie punktować już w końcówce zeszłego sezonu, a w tym tylko  to kontynuuje. Zaledwie jedna porażka z Piastem Gliwice, czyli jeszcze większym zaskoczeniem, sprawiła, że zespół Jacka Zielińskiego plasował się przed sobotnim meczem na trzeciej kolejce. Rywalem była Termalica Bruk-Bet Nieciecza, czyli beniaminek, który przed przerwą reprezentacyjną pokonał mistrzów Polski - Lecha Poznań.

Debiut Błaszczykowskiego we Włoszech

Spotkanie nie mogło zacząć się lepiej dla gospodarzy. Już na początku znakomitą okazję zmarnował Rakels, a dosłownie kilkadziesiąt sekund później do siatki trafił Covilo, który w ekwilibrystyczny sposób wykorzystał podanie Kapustki. Niespodziewanie chwilę później goście wywalczyli rzut karny. Wójcicki za faul obejrzał jeszcze żółtą kartkę, a do piłki podszedł Jakub Biskup i pewnym strzałem zdobył bramkę wyrównującą. To było jego pierwsze trafienie w Ekstraklasie od 2101 dni.

Ten sam piłkarz wyprowadził Termalikę na prowadzenie. To była 31. minuta - Biskup znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Babiarza. Cracovia odpowiedziała jeszcze przed przerwą. Po centrze Kapustki piłka spadła prosto do niepilnowanego Zjawińskiego, który z 12. metra huknął nie do obrony. Do przerwy kibice oglądali więc świetne widowisko, kilka pięknych bramek i z nadzieją mogli czekać na drugą odsłonę.

Fani Cracovii mogli być jednak lekko zawiedzeni, bo po przerwie nie dość, że oglądali jedno trafienie, to jeszcze zanotowali je goście. Konkretnie zrobił to Babiarz. W końcówce najciekawszym momentem była długa i agresywna przepychanka obu zespołów. Zaczęło się od tego, iż jeden z graczy Cracovii chciał uderzyć przewrotką, ale pechowo... trafił w twarz rywala. To wystarczyło gościom, by rozpocząć wielką kłótnię. Ostatecznie Termalica wygrała i awansowała na siódmą pozycję w lidze.

Cracovia - Termalica 2:3 (2:2)

Bramki: Covilo 10, Zjawiński 43 - Biskup 12 [rz.k.], 31, Babiarz 76.

Cracovia: Pilarz - Wójcicki (81 Rymaniak), Sretenovic, Polczak, Wołąkiewicz (77 Cetnarski) - Dąbrowski, Covilo - Rakels (46 Dialiba), Budziński, Kapustka - Zjawiński.

Termalica: Nowak - Pleva, Stano, Sołdecki, Jarecki - Babiarz, Kupczak - Biskup (78 Licka), Foszmańczyk, Drozdowicz - Kędziora (73 Juhar).

Żółte kartki: Wójcicki, Polczak, Rymaniak, Sretenovic - Biskup.