Festiwal goli po przerwie we Wrocławiu. Jaga wraca bez punktów

Śląsk Wrocław pokonał przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 3:1. W pierwszej odsłonie zespołem lepszym byli goście. Białostoczanie mieli optyczną przewagę i kreowali okazje strzeleckie. Jednak niewykorzystane sytuacje w drugiej połowie się zemściły na ekipie Michała Probierza.

Najlepszą okazję na wpisanie się na listę strzelców zmarnował napastnik gości Łukasz Sekulski, który z kilku metrów nie potrafił pokonać Mariusza Pawełka. Po przerwie podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wzięli się do roboty. Wrocławianie obudzili się we właściwym momencie, bo limit szczęścia wyczerpali w pierwszej części gry.

Jaga przeżyła prawdziwy szok między 58, a 62. minutą gry kiedy straciła dwa gole. Najpierw Piotr Celeban strzałem głową otworzył wynik meczu. Cztery minuty później ogromnego pecha miał Piotr Tomasik, który niefortunnie pokonał własnego bramkarza.

Gol kontaktowy dla przyjezdnych padł w 83. minucie po uderzeniu rezerwowego Piotra Grzelczaka. Odpowiedź miejscowych była wręcz błyskawiczna. W 88. minucie obchodzący 26. urodziny Tom Hateley pokonał ofiarnie interweniującego Bartłomieja Drągowskiego. Było to pierwsze trefienie Anglika w polskiej lidze w jego dotychczasowych występach.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 3:1 (0:0)

Bramki: Celeban (58'-głową), Tomasik (62'-sam.), Hateley (87') - Grzelczak (83') Sędzia: Raczkowski (Warszawa) Widzów: 7419

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Kamil Dankowski (46' Krzysztof Ostrowski) - Peter Grajciar, Adam Kokoszka, Marcel Gecov (80' Tom Hateley), Krzysztof Danielewicz, Flavio Paixao - Jacek Kiełb (84' Kamil Biliński)

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Piotr Tomasik - Fiodor Cernych, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Konstantin Vassiljev (70' Taras Romanczuk), Alvarinho (56' Karol Mackiewicz) - Łukasz Sekulski (56' Piotr Grzelczak)

Żółte kartki: Marcel Gecov, Adam Kokoszka, Piotr Celeban - Piotr Tomasik