GP Słowenii: Hancock wygrał w Krsko

Żużel

Amerykanin Greg Hancock wygrał w Krsko Grand Prix Słowenii, ósmą eliminację indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. To jego 19. zwycięstwo w turnieju GP. Polacy Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak nie awansowali do półfinałów.

Drugie miejsce w finale zajął Brytyjczyk i lider klasyfikacji generalnej Tai Woffinden, trzeci był Duńczyk Peter Kildemand, a czwarty jego rodak Nicki Pedersen.

Darcy, jesteśmy z Tobą! Wesprzyj Warda!

Sporego pecha w sobotnich zawodach miał Janowski. W 2. biegu uległ poważnie wyglądającemu wypadkowi, ale nie zrezygnował z kolejnych startów. Do półfinałów jednak nie awansował, mimo zdobycia 9 punktów, które zazwyczaj zapewniają awans z rundy zasadniczej i ostatecznie zajął 9. miejsce.

Kolejny nieudany występ zaliczył Kasprzak, który trzy punkty zainkasował dopiero w swoim ostatnim występie. Wcześniej trzykrotnie przekraczał metę na ostatnim miejscu i raz miał defekt motocykla. Ostatecznie został sklasyfikowany na 13. pozycji.