Premier League: Porażki zespołów Boruca i Fabiańskiego, debiut De Bruyne'a

Artur Boruc i Łukasz Fabiański nie pomogli swoim zespołom uniknąć porażek. Bournemouth przegrało z Norwich 1:3 w pojedynku beniaminków, zaś Swansea uległa Watfordowi 0:1 mimo gry w przewadze przez ostatnie pół godziny. Po trzy punkty po ciężkich meczach dopisały sobie Arsenal i Manchester City, który w ostatnich minutach uratował gol młodziutkiego Kelechiego Iheanacho.

Tej soboty do udanych nie zaliczą polscy bramkarze występujący na angielskich boiskach. Piłkę z siatki aż trzykrotnie musiał wyciągać Artur Boruc, którego Bournemouth nie sprostało innemu beniaminkowi, Norwich City. Kanarki wygrały za sprawą bramek Camerona Jerome, Wesa Hoolahana i Matta Jarvisa, honorową bramkę zdobył Steve Cook. Ani punktu na swoje konto nie dopisała także Swansea Łukasza Fabiańskiego, która nie potrafiła zdobyć choćby gola w meczu z innym beniaminkiem, Watford.

Co z tą Chelsea? Hat-trick Naismitha pogrążył mistrza Anglii

Niezbyt efektowne, ale niezwykle ważne zwycięstwa dopisały do swoich kont Arsenal i Manchester City. Kanonierzy co prawda wygrali 2:0 ze Stoke, jednak przy stanie 1:0 mieli sporo szczęścia przy dogodnych sytuacjach Garncarzy. Pierwszą bramkę po pięknym przyjęciu piłki zdobył Theo Walcott, zaś wynik ustalił strzałem głową Olivier Giroud.

Manchester City zapewnił sobie przedłużenie zwycięskiej serii na początku ligowej kampanii. Obywatele zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 90. minucie, gdy piłkę do pustej bramki dobił młodziutki Kelechi Iheanacho, który minutę wcześniej zastąpił Wilfrieda Bony. W zespole Pellegriniego zadebiutował dziś Kevin de Bruyne, który zmienił kontuzjowanego Sergio Aguero. The Citizens pozostali liderem z kompletem punktów.

W pozostałym spotkaniu rozgrywanym o 15 angielskiego czasu West Bromwich Albion zremisował bezbramkowo z Southampton.

Arsenal FC - Stoke City 2:0 (1:0)