Puchar Świata: Wyniki 4. kolejki

Po czwartej kolejce Pucharu świata już tylko dwie drużyny mają na koncie komplet zwycięstw. W starciu dwóch niepokonanych zespołów lepsi okazali się Amerykanie, którzy ograli Włochów 3:0. Tuż za nimi są Polacy, którzy w sobotę stracili pierwsze punkty, ale nadal nie zaznali goryczy porażki.

Biało-czerwoni w pojedynku z Iranem odrodzili się niczym feniks z popiołów i od stanu 0:2 wygrali trzy kolejne sety. Dzięki temu mają po czterech kolejkach 11 punktów i są jedno oczko za Amerykanami, którzy pokonali Włochów 3:0. Graczy z Półwyspu Apeninskiego w tabeli wyprzedzili jeszcze Rosjanie, którzy nie bez problemu ograli Argentynę 3:1.

Dziekanowski: Linetty musi odciąć pępowinę

Na dole tabeli także doszło do kilku przetasowań. Bardzo ciekawy mecz zobaczyli kibice w Hamamatsu, gdzie Wenezuela wyrwała w tie-breaku zwycięstwo Tunezji. Również w pięciu setach zwyciężyła Australia, która pokonała 3:2 Egipt, a 50 punktów zdobył Thomas Edgar. Na koniec dnia Japonia bez problemu ograła Kanadę 3:0.