Złe miłego początki. Piąte zwycięstwo Polaków w Pucharze Świata

Mecz z Wenezuelą miał być jednym z łatwiejszych dla naszych siatkarzy w Pucharze Świata. Drużyna z Ameryki Południowej sprawiła jednak wysoko postawiła poprzeczkę. Ostatecznie Polacy wygrali 3:1, choć pierwszego seta przegrali.

W pierwszym składzie na mecz z Wenezuela znalazło się miejsce dla tych zawodników, którzy do tej pory większość czasu spędzili poza parkietem. To była dla nich szansa na pokazanie się na tle jakby nie patrzeć jednego ze słabszych zespołów w Pucharze Świata. Gracze z Ameryki Południowej są raczej nieznani na arenie europejskiej - może poza Marquezem.

Taniec Kubiaka - cześć II (WIDEO)

Pierwszy set pokazał, że zmiennicy - choć grali całkiem poprawnie - do końca musieli bić się z Wenezuelczykami o zwycięstwo. Nasi rywale grali bez kompleksów i ryzykowali w praktycznie każdej akcji, co im się opłacało. Z kolei nasi zawodnicy w kluczowych momentach popełniali proste błędy. Szczególnie irytujące mogły być dotknięcia siatki czy nadziewanie się na pojedyncze bloki. Ostatecznie zawodnicy z Ameryki Południowej wygrali na przewagi.

Później wcale nie było łatwiej, ale na szczęście trzy kolejne sety padły łupem biało-czerwonych. Antiga zrobił kilka zmian, posłał do boju m.in. Kurka, Kubiaka czy Drzyzgi, ale kluczowe role odegrali Możdżonek czy też Konarski. W drugiej i czwartej partii rywale nie odpuszczali na końca, ale w ostatecznym rozrachunku wychodziła przewaga umiejętności mistrzów świata. Polscy siatkarze wygrali 3:1 i zanotowali piąte zwycięstwo w piątym spotkaniu w Pucharze Świata.

Polska - Wenezuela 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:23)