Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w finale turnieju w Londynie

Drużyna mistrza Niemiec VfB Friedrichshafen pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:0 (25:21, 25:21, 25:20) w finale turnieju siatkarzy Legacy Volleyball Cup w Londynie i zdobyła Puchar Polskich Lotników, ufundowany z okazji 75. rocznicy Bitwy o Anglię.

Pomimo ogłuszającego dopingu blisko tysiąca kibiców, w przeważającej części Polaków, bełchatowianie nie byli w stanie poradzić sobie ze świetnie dysponowanym zespołem Friedrichshafen. 31-letni Marc Anthony Honore raz po raz blokował słabo dysponowanych atakujących Skry, a Francuz Baptiste Geiler nie zawodził w ataku, zdobywając 11 punktów.

Skra Bełchatów i Polonia popularyzują siatkówkę w Anglii

Turniej London Legacy Volleyball Cup został zorganizowany, by uczcić trzecią rocznicę londyńskich igrzysk olimpijskich, a także spopularyzować siatkówkę na terenie Wielkiej Brytanii. Dzięki współpracy IBB Polonii z brytyjską federacją do udziału w turnieju zostały zaproszone także profesjonalne zespoły z kontynentalnej Europy: PGE Skra Bełchatów i VfB Friedrichshafen.

W ramach obchodów 75. rocznicy Bitwy o Anglię najlepsza drużyna turnieju otrzymała Puchar Polskich Lotników - odlany z brązu model myśliwca Spitfire, sfinansowany przez Ambasadę RP w Londynie i Fundację Stowarzyszenia Polskich Kombatantów. Równolegle odbywał się turniej kobiecy, w którym występuje drużyna Polonii Sideout Londyn, a także mistrzynie Francji RC Cannes i niemiecka drużyna Schweriner FC.

Drugi polski zespół, IBB Polonia Londyn, zajął czwarte miejsce, przegrywając w niedzielę z mistrzem Anglii Team Northumbria 0:3.