Polscy siatkarze wygrali z Kubą

W meczu rozpoczynającym drugą rundę mistrzostw świata juniorów polscy siatkarze w meczu o miejsca 9 - 16 zmierzyli się z Kubą. Biało-czerwoni zwyciężyli 3:2.

Set pierwszy rozpoczął się i zakończył dla biało czerwonych znakomicie. Polacy zwyciężyli pewnie do 20. W drugiej odsłoni było obiecująco, ale skończyło się porażką do 30. W trzeciej partii Polacy zgaśli przegrywając do 16. W kolejnej odrodzili się zwyciężając do 20 i to odrodzenie trwało w secie prawdy wygranym przez Polskę do 12.

Polska – Kuba 3:2 (25:20, 30:32, 16:25, 25:20, 15:12 )

Polska: Bartłomiej Lipiński (12), Paweł Halaba (6), Rafał Szymura (14), Marcin Kania (6), Marcin Komenda (3), Bartłomiej Lemański (15), Jakub Popiwczak (L) – Paweł Gryc (6), Bartłomiej Mordyl (3), Krzysztof Bieńkowski (1), Aleksander Śliwka (7), Dominik Depowski. Trener: Jakub Bednaruk
Kuba: Osmany Santiago Uriarte Mestre (23), Abrahan Alfonso Gavilan (18), Javier Octavio Concepcion Rojas (8), Miguel Angel Lopez Castro (8), Luis Tomas Sosa Sierra (5), Ricardo Norberto Calvo Manzano (3), Lionnis Salazar Rubiera (L) – Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez (2), Miguel David Gutierrez Suarez (1), Adrian Eduardo Goide Arredondo. Trener: Rodolfo Luis Sanchez Sanchez