Stalówka nie dała rady. Zawisza w ćwierćfinale Pucharu Polski

Stal Stalowa Wola w 1/8 finału Pucharu Polski uległa przed własną publicznością pierwszoligowemu Zawiszy Bydgoszcz 1:2. Gospodarze dzielnie walczyli, ale ostatecznie musieli znać wyższość bydgoszczan. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Mica oraz Kamil Drygas. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył Dawid Jabłoński.

Oba zespoły stworzyły dobre widowisko na boisku w Stalowej Woli. W pierwszej połowie stroną przeważającą był Zawisza. Goście mieli więcej z gry, a swoją przewagę udokumentowali w 28. minucie. Wynik spotkania otworzył Mica, który od początku meczu był wiodąca postacią bydgoskiego Zawiszy.

Podopieczni Daniela Osińskiego podwyższyli prowadzenie tuż po przerwie. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Drygas po przepięknym podaniu Mici. Kapitan Zawiszy oddał niemniej piękny strzał z pierwszej piłki i nie dał szans bramkarzowi drużyny gospodarzy.

Honorowe trafienie dla Stali zaliczył jej kapitan Dawid Jabłoński. Wydawało się, że piłkę z linii bramkowej wybił Krzysztof Nykiel, ale arbiter ostatecznie uznał bramkę. Jak pokazały powtórki słusznie, bo futbolówka przekroczyła linię końcową.

Stal Stalowa Wola - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:1)

Bramki: Jabłoński (80') - Mica (28'), Drygas (48') Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin) Widzów: 1500

Żółte kartki: Radosław Mikołajczak, Paweł Giel – Sebastian Kamiński, Szymon Lewicki, Jakub Smektała

Czerwona kartka: Radosław Mikołajczak (za drugą żółtą) (89')

W 1/4 finału PP Zawisza zmierzy się ze zwycięzcą meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław