Berg: Mieliśmy więcej sytuacji

Legia Warszawa przegrała pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Lepsze okazało się duńskie FC Midtjylland, które po samobójczym trafieniu Michała Kucharczyka wygrało 1:0.

Po meczu FC Midtjylland - Legia Warszawa (1:0) powiedzieli:

Henning Berg (trener Legii Warszawa): To był wyrównany mecz, ale nie wygrał zespół, który miał więcej okazji do strzelenia bramki. To my mieliśmy ich więcej. Jednak taki jest futbol. FC Midtjylland to dobry zespół. Przecież wcześniej wyeliminował angielski Southampton. W pierwszej połowie dobrze się zaprezentowaliśmy. Jednak po przerwie rywale mieli wiele stałych fragmentów gry, a wiedzieliśmy, że po nich stwarzają największe zagrożenie. Mając tyle sytuacji, ile mieliśmy w pierwszej połowie, powinniśmy wygrać. Wygrana Napoli z Club Brugge 5:0 to dziwny wynik. Jednak to nie jest nasze największe zmartwienie. Przegraliśmy bowiem ważny mecz.

Jess Thorup (trener FC Midtjylland): To nie był dla nas łatwy mecz i jestem bardzo zadowolony z wygranej. Wiedzieliśmy jak gra Legia i spodziewaliśmy się twardej, kontaktowej gry. Wicemistrz Polski dysponuje bowiem silnymi i szybkimi zawodnikami, którzy sprawiali nam trudności w pierwszej połowie. Po przerwie zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Stworzyliśmy wówczas wiele okazji do strzelenia bramki, a Legia może jedną lub dwie. W szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy przejąć kontrolę na tym meczem i tak się stało. Trener Berg powiedział, że Legia miała więcej okazji bramkowych niż my? Jeżeli liczył również rzuty rożne, to tak.