Kilka dni przerwy Lewandowskiego

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski nie będzie trenować przez kilka dni - poinformował PZPN. To efekt lekkiego urazu stawu skokowego, jakiego doznał w środowym meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus (3:0).

Lewandowski został zmieniony w Pireusie w 59. minucie, przy stanie 1:0 dla Bawarczyków. Początkowo nic nie wskazywało, że coś dolega polskiemu zawodnikowi, ale jak poinformował jego menedżer Cezary Kucharski, napastnik Bayernu w pierwszej połowie skręcił kostkę.

Kontuzja Szczęsnego: sprzeczne informacje

W czwartek na oficjalnym portalu PZPN "Łączy nas piłka" podano, że kapitan biało-czerwonych jest już po badaniach, które nie wykazały poważnego urazu. Potwierdzono, że Lewandowski podkręcił staw skokowy i czeka go kilka dni przerwy.

Możliwe, że napastnik Bayernu nie zagra w sobotnim ligowym meczu z zespołem polskiego bramkarza Łukasza Załuski SV Darmstadt, ale nie jest zagrożony jego występ w październikowych spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy 2016 ze Szkocją na wyjeździe (08.10) i z Irlandią u siebie (11.10).

W piątek selekcjoner Adam Nawałka ma ogłosić nazwiska powołanych zawodników z lig zagranicznych na dwa ostatnie mecze kwalifikacyjne. Lewandowski zdobył dotychczas trzy bramki w czterech kolejkach Bundesligi. Jego zespół wywalczył komplet punktów, podobnie jak mająca lepszy bilans bramkowy Borussia Dortmund.