Puchar Świata: Kontrowersje i komedia omyłek przy wideoweryfikacji

Końcówka drugiego seta konfrontacji w Pucharze Świata siatkarzy pomiędzy Australią i Argentyną wywołała wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą wideoweryfikacji i nerwowych reakcji trenera drużyny z Antypodów - Roberto Santilliego. Zobacz wideo.

To był kluczowy moment drugiego seta meczu Pucharu Świata Australia - Argentyna. Australijczycy przegrali pierwszą odsłonę 21:25, tracąc w tej części gry swojego pierwszego rozgrywającego Harrisona Peacocka.

Puchar Świata: Kontuzja australijskiego rozgrywającego

Przy stanie 22:22 sędziowie uznali, że atak Facundo Conte zahaczył o australijski blok i przyznali punkt Albicelestes. Opiekun Australijczyków w tej ewidentnej sytuacji nie poprosił o weryfikację. Był to początek komedii omyłek. Santilli skorzystał z tej możliwości w kolejnej akcji, jednak wówczas... Niezwykle emocjonująca końcówka seta i decyzje sędziów i reakcje trenera, które miały ogromny wpływ na wynik seta w załączonym materiale wideo.

Australia przegrała z Argentyną 0:3 (21:25, 23:25, 16:25). W piątek podopieczni Roberto Santilliego zmierzą się z Polską. Transmisja spotkania Polska - Australia w Polsacie Sport i Polsacie Sport News. Studio od godziny 11.00, początek meczu o 12.00.